İstiklal Marşı Tüylerimi Diken Diken Etti

Türkiye-Hollanda maçından sonra Hollanda kanalına açıklamalarda bulunan dünyaca ünlü futbolcu Arjen Robben, maç öncesinde okunan İstiklal Marşı’nın kendisini oldukça etkilediğini söyledi.

Robben, İstiklal Marşı’ndan da oldukça etkilendiğini itiraf etti. Hollandalı yıldız, maç öncesinde tribünlerdeki atmosferi anlatırken “Bunu her zaman yaşayamazsınız” dedi. Hemen devamında da “Maçtan önce okudukları milli marş da tüylerimi diken diken etti’ ifadesini kullandı. Muhabirin “Sözlerini bilmek mi istedin?” sorusuna Robben gülümseyerek, “Evet ben de onlarla söylemek istedim. Ama o kadarını beceremedim” diye cevap verdi.

Robben, Kadıköy’de bizi futboluyla büyüledi ama kendisini de Saracoğlu Stadı büyüledi. Milli maçta statta yaratılan atmosfer dünya yıldızını fazlasıyla etkiledi. Karşılaşma sonrasında Dirk Kuyt’a şaşkınlığını dile getiren Robben, “Oynadığın kulübün stadı burasımı? İnanılmaz bir yer. Tam Avrupai bir stat. Senin burada huzurlu ve rahat olmana çok sevindim. Futbola inanılmaz ilgi var. Özellikle ilk yarı uğultudan arkadaşlarımı duyamadım. Belli ki futbol çok seviliyor. Gerçekten maç hiç unutamayacağım bir atmosferde oynandı” dediği ortaya çıktı.

Yazıyı Paylaş